ABOUT ILAD
 

Belgesel Fotoğraf Yarışması


Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü tarafından lise ve üniversite öğrencilerine yönelik Belgesel Fotoğraf Yarışması gerçekleştiriliyor. Öğrencilerin dünyaya bakış açılarını fotoğraf diliyle ifade edebilmelerinin önünü açmayı amaçlayan yarışma, lise ve üniversite olmak üzere iki kategoriden oluşuyor. Yarışmanın jürisinde akademisyen ve fotoğraf sanatçısı Aykan Özener, belgesel yapımcısı ve basın fotoğrafçısı Coşkun Aral, belgesel fotoğrafçısı ve savaş foto muhabiri Emin Özmen ile akademisyen ve fotoğraf sanatçıları Gazi Yüksel ve Mert Yusuf Özlük bulunuyor.

YARIŞMA TEMALARI

Temaları, “Kültürel Miras ve Tarih”, “Çevre ve İnsan”, “Özgürlük, Demokrasi ve İnsan Hakları”, “İnsan, Hayvan ve Mekan” (Portre), “Siyah-Beyaz” olarak belirlenen yarışmaya son başvuru tarihi 17 Nisan 2023. Üniversite ve lise dallarında finale kalan yirmi beşer fotoğraf sergilenecek. Öte yandan, sergilenmeye layık bulunan fotoğraflar, Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin web sitesinde de yayınlanacaktır. Yarışmanın ödül töreni ise 17 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirilecek.

KATILIM KOŞULLARI

YDÜ Gazetecilik Bölümü tarafından düzenlenen Belgesel Fotoğraf Yarışması’na katılmak isteyen adaylar başvurularını en geç 17 Nisan 2023 mesai bitimine kadar, https:/filmfreeway.com/YDUGAZETECILIKBELGESELFOTOGRAFYARISMASI internet adresine dijital olarak yapacaktır. Üniversite kategorisi, ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine açık olan yarışmada, üniversite öğrencilerinin başvuru sırasında öğrenci belgesini ibraz etmesi gerekmektedir. Lise kategorisi ise, 15-18 yaş aralığındaki tüm lise öğrencilerinin katılımına açıktır.