ABOUT ILAD
 

İLAD ödüllerini kazananlar: Göksu, Yur ve Cangöz

 İLAD İletişim Araştırmaları Derneği’nin iletişim ödüllerini kazananlar açıklandı  

 

-         Hıfzı Topuz İletişim Onur Ödülü:   GÖKSEL GÖKSU (CNNTurk muhabiri, TGC Yönetim Kurulu üyesi)

 

-         Müşerref Hekimoğlu Gazetecilik Başarı Ödülü :  DAMLA YUR (Cumhuriyet Gazetesi  röportajları)

 

-         İLAD Yılın İletişim Araştırması ödülü:   DOÇ.DR.İNCİLAY CANGÖZ  - Değişen Anlam ve Değerleriyle Gazetecilik  kitabı yazarı -  Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi 

Ödüller,  Galatasaray Üniversitesi’nde düzenlenen törenle sahiplerine verildi. Törende Türk iletişim eğitiminin duayen isimleri  Prof.Dr. Nermin Abadan Unat ve adına ödül konulan onursal başkan Hıfzı Topuz da yer aldı.

Hıfzı Topuz, kendi adına verilen ödülü kazanan CNNTurk muhabiri Göksel Göksu’ya ödülünü verirken,  kara Afrika sanatı koleksiyonundan özel bir ahşap heykel de armağan etti.

Törende  konuşan  Hıfzı Topuz “Medya bugün artık basın özgürlüğünü, çalışan gazetecilerin haklarını savunamıyor, bilakis gazeteciyi eziyor, susturuyor, aç bırakıyor, iktidara köle ediyor ya da işten atıyor.” dedi.

İLAD Başkanı Prof. Dr. Aysel Aziz,  ödül töreninde yaptığı konuşmada, iletişim eğitimine Avrupa Birliği standartlarını  getirmek için İLAD’ın yaptığı değerlendirme ve akreditasyon çalışmalarını anlattı.

İletişim Araştırmaları Derneği’nin (İLAD) her sene kadın gazetecilere verdiği İLAD Müşerref Hekimoğlu Gazetecilik Başarı Ödülü’nü Cumhuriyet Gazetesinde yayınlanan röportajları ile gazeteci Damla Yur aldı. Ödülü Prof.Dr. Nermin Abadan Unat verdi. 

Yılın İletişim Araştırması Ödülü ise Doç. Dr. İncilay Cangöz’e verildi. Ödülü  Cangöz’e İLAD Araştırma ödülü seçici kurulunda yer alan Prof. Dr. Haluk Şahin verdi.

 


Galatasaray Üniversitesi’nde düzenlenen ödül töreninin ardından, “Medya ve Mülteci Sorunları” başlıklı bir panel düzenledi.

Prof. Dr. Yasemin İnceoğlu’nun moderatörlüğünü yaptığı panelde Prof. Dr. Nermin Abadan Unat, İltica ve Göç Araştırmaları Merkezi (IGAM) Müdürü Metin Çorabatır ve CNNTürk muhabiri Göksu Göksel konuştu.