ABOUT ILAD
 

Prof. Dr. Aysel Aziz, akreditasyon çalışmalarını anlattıHer yıl düzenli olarak yapılan İletişim Fakülteleri Dekanları Kurulu (İLDEK) toplantısının 24.sü, 5 Mayıs 2016 tarihinde İÜ İletişim Fakültesi’nin ev sahipliğinde İÜ Rektörlüğü Mavi Salon’unda gerçekleştirildi. Kurula, İletişim Fakültelerinin dekan ve dekan yardımcılarından oluşan 42 iletişim fakültesi temsilcisi katıldı. İlk oturumda Prof. Dr. Aysel Aziz, İLAD İİetişim Araştırmaları Derneği’nin iletişim eğitimiyle ilgili akreditasyon çalışmalarını anlattı  ve  İLAD / İLEDAK  (İletişim Eğitimi Değerlendirme ve Akreditasyon Kurulu)  hazırlık komisyonunun 10 aylık çalışmalarına ilişkin raporunu sundu.
 

İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, İLEDAK’ın önemini vurguladı

İletişim fakültesi dekanları için, İÜ Profesörler Evi’nde düzenlenen öğle yemeğinde Rektör Prof. Dr. Mahmut Ak, İLEDAK hazırlık komisyonunun çalışmalarına vurgu yaparak, iletişim fakültelerinde akreditasyon çalışmaları yapılmasından dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi, “Akreditasyon çalışmaları veteriner, mühendislik ve eczacılık gibi alanlarda yapılıyor. Artık iletişim fakültelerinde de bu çalışmaların yürütülmesi çok önemli” dedi.


İLDEK toplantısında, İLEDAK hazırlık komisyonuna yeni üyeler de seçildi. Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aytekin İşman ve Başkent Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Recep Tayfun,  İLEDAK Hazırlık Komisyonuna katıldılar.

 

24. İLDEK toplantısından yeni İLDEK Yürütme Kurulu seçimi de yapıldı. Kurula İÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nilüfer Sezer, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Abdülrezzak Altun, Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hatice Çubukçu, Fırat Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Asaf Varol, Adnan Menderes Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Atila Yüksel, Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Senem Duruel Erkılıç, Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aysel Aziz seçildi. İLDEK  Yürütme Kurulu Başkanlığına da Prof.Dr. Aysel Aziz getirildi. 

İLAD merkezinde İLEDAK çalıştayı

 

Dekanlar ve temsilcileri, 6 Mayıs 2016 günü de İLAD Genel Merkezi’nde tam gün süren bir çalıştay yaptılar. İLEDAK Hazırlık komisyonunca hazırlanan İletişim Alanı ve İletişim Programları ile ilgili ölçütleri ve öğretim çıktılarını gözden geçirdiler ve gerekli düzenlemeleri yaptılar.


Çalıştaya katılanlar:  Prof. Dr. Nilüfer Sezer (İstanbul İletişim dekanı), Prof. Dr. Belma Akşit (Maltepe Üniversitesi İletişim Dekanı), Prof. Dr. Hülya Yenğin (İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim dekanı), Prof. Aysel Aziz (İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Dekanı), Prof.Dr. Hatice Çubukçu (Çukurova Üniversitesi İletişim Dekanı),  Prof. Dr. Senem Duruel Erkılıç (Mersin Üniversitesi İletişim Dekanı), Prof. Dr. Nazife Güngör (Üsküdar Üniversitesi İletişim Dekanı), Doç. Dr. Bülent Aydın Ertekin (Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Dekan Yard), Yard. Doç. Dr. Murat Mengü (Arel Üniversitesi İletişim Dekan Yard), Füsun Özbilgen (İLAD Genel sekreteri)

 

İLAD’ın akreditasyon ve İLEDAK ile ilgili çalışmaları;  sektörden paydaşlarla birlikte  düzenlenecek çalıştaylarla  devam edecek.