ABOUT ILAD
 

İLAD Yılın İletişim Araştırması Ödülü için başvurularınızı bekliyoruz

İLAD Yılın İletişim Araştırması Ödülü için başvurularınızı bekliyoruz

 

İLAD İletişim Araştırmaları Derneği olarak, her yıl iletişim alanında başarılı bir araştırmaya, “Yılın İletişim Araştırması” ödülü veriyoruz.

 

İLAD Yılın İletişim  Araştırması Ödülü’nün amacı, iletişim alanında yapılmış özgün ve ampirik çalışmaları desteklemektir. İLAD İletişim Araştırmaları Derneğinin kuruluş amaçları arasında, iletişim alanındaki araştırmaları özendirmek ve desteklemek de yer almaktadır. Günümüzde, iletişim dünyasında devrim niteliğinde teknolojik gelişmeler yaşanmaktadır. Geleneksel medya araçları ile yapılan tek yönlü iletişimden, sosyal medya olgusu ile gelinen çok yönlü ve etkileşimli iletişime ulaşan bu alanda yaşanan gelişmeleri irdeleyen çalışmaların özellikle desteklenmesine gereksinim duyulmaktadır.

 

Yılın İletişim Araştırma ödülü kriterleri:

 

·       Araştırma,  iletişim alanında yapılmış olmalıdır

·       Araştırmanın 2017 yılı içinde yayınlanmış olması gerekir

·       Çeviri veya derleme çalışmalar ile makaleler kabul edilmez

·       Bir araştırmaya dayanan ve kabul edilmiş yüksek lisans ve doktora tezleri, yayınlanmamış olsa da, yarışmaya katılabilir

·       Eserler Türkçe olmalıdır

Yılın İletişim Araştırması Ödülü için İLAD Yönetim Kurulu, kriterler açısından ön değerlendirme yaptıktan sonra, seçici kurul ödül alacak eseri 20 Mart tarihine kadar belirleyecek. Seçici kurul üyelerimiz: Prof.Dr. Nermin Abadan Unat, Prof. Dr. Haluk Şahin, Prof.Dr. Özden Cankaya.

İLAD Ödüllerinin, manevi niteliğini, seramik dalında uluslararası üne sahip Kütahya’lı Sıtkı Ölçar ustanın form verdiği ve özel olarak bu ödüller için imal ettirilen Anka Kuşu eseri temsil etmektedir.

İLAD Ödülleri, 2018 nisan ayında törenle sahiplerine verilecektir. Törende, gündemdeki konuların tartışılacağı bir de panel düzenleniyor.  Panel, her yıl bir üniversite ya da bir sivil toplum örgütü ile birlikte düzenleniyor.

Yönetmeliğimiz gereğince, “İLAD Yılın İletişim Araştırması Ödülü” için araştırmacılarımız kendileri başvurabilecekleri gibi, ilgili üniversite, fakülte ya da iletişim programınca da aday gösterilebiliyorlar. Araştırmalarının 2017 yılı içinde yayınlanmış, tezlerin ise 2017 yılı içinde kabul edilmiş olması gerekmektedir.

Yılın İletişim Araştırması ödülü ve koşullarını akademisyenlere ve araştırmacılara duyurur, başarılı iletişim araştırması önerilerinizi İLAD’a bildirmenizi bekliyoruz.

 

      Prof. Dr. Aysel Aziz

İLAD Başkanı

 

 

 

-        Aday başvuru ve önerilerinin,  1 Mart 2018 gününe kadar  İLAD Yönetim Kurulu’na,  ilad@ilad.org.tr adresinden e-posta yoluyla iletilmesini bekliyoruz..

 

-        Yılın İletişim Araştırması ödülü için, katılacak eserlerin 5 nüsha olarak aşağıdaki dernek adresimize gönderilmesi gerekiyor.

 

ADRES:

İLAD İletişim Araştırmaları Derneği

İstiklal Caddesi No:22 Kat:2

Beyoğlu İstanbul