ABOUT ILAD
 

3. Uluslararası Dijital Çağda İletişim Sempozyumu


İLAD İletişim Araştırmaları Derneği ile İletişim Fakülteleri Dekanlar Konseyi İLDEK’in ortaklaşa gerçekleştirdiği Uluslararası bir sempozyum olan CIDA International 2022,  12-15 Ekim tarihleri arasında “Olgular ve Öngörüler” temasıyla gerçekleştirilecek. İlk olarak 2018’de Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi öncülüğünde, ikincisi 2020’de İzmir Ekonomi Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşen sempozyum, bu yıl Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi öncülüğünde Başkent Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim fakültelerinin yanı sıra Ankara’da iletişim alanıyla ilgili bölüm ve programlar barındıran Çankaya, Atılım, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitelerinin ilgili birimleri tarafından oluşturulan akademik konsorsiyum tarafından Ankara’da gerçekleştirilecek.

CIDA International, akademisyenlerin, araştırmacıların ve lisansüstü öğrencilerin bir araya gelerek farklı görüşlerle yeni fikirlerin ortaya konulduğu, bilgi ve araştırmaların paylaşıldığı akademik bir tartışma ortamı sağlıyor. Sempozyumda katılımcılar, dijital çağ olarak adlandırılan günümüzde teknolojik gelişmelerin iletişim alanında yarattığı değişim ve dönüşümleri ortaya koyarak, iletişimin geleceği ile ilgili fikirlerin geliştirilmesine katkıda bulunuyorlar.

CIDA International iletişim akademisyenleri ve lisansüstü araştırmacılarla birlikte iletişim odaklı diğer disiplinlerin de çalışmalarını sundukları bir organizasyon. İletişim alanında yapılan araştırmaların sunum ve tanıtımına imkân veren organizasyona katılım şartları ve detaylı bilgilere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.


https://cidainternational.org/